Herectví a šansony

AKTUÁLNÍ PŘEDSTAVENÍ:
Cizinka v Chaloux 
Terezka a její divovztahový svět

Začínala jsem s divadlem v roce 2001 a to komorním činoherním představením Kočka na kolejích Josefa Topola, kde jsem hrála hlavní roli Évi, a to pod Divadelním studiem Neklid. Přestože jsem neměla klasické herecké vzdělání, jenom tříleté docházení na soukromé herecké hodiny, byla to pro mě velká výzva začít s hlavní rolí. Představení se pod režijní taktovkou Iva Šormana povedlo a sklidili jsme divácký úspěch i dobré novinářské recenze. Pak následovaly další role: Ela v Topolově hře Hodina lásky, Alice v Strindbergově dramatu Tanec smrti, May v Shepardově Láskou posedlí, Erpenbeckové moderním dramatu Kočky mají sedm životů, Carla v Kennedyho dětech Roberta Patricka. Divadelní studio A studio Rubín jsem v letech 2003-2009 považovala za svojí domovskou scénu, protože většina představení, v kterých jsem hrála, se odehrávala právě v tomto malostranském legendárním prostoru.

Začala jsem psát texty a zpívat autorské šansony a vytvořila jsem šansonové duo, nejdřív s pianistkou a skladatelkou Markétou Drahoňovskou a poté s pianistkou a skladatelkou Luciou Markovovou. Organizovala jsem setkávání umělců, večery šansonů a poezie, zpívala jsem šansony v rámci kabaretního pořadu Kabaret Falešná kočička.

Kromě divadelní činnosti a zpívání jsem se věnovala natáčení filmů, seriálů i reklam. Zahrála jsme si například manželku Sigmunda Freuda Marthu Freud v americkém hraném dokumentu The Question of God v režii Catherine Tatge, hlavní roli ve filmu Zuzany Vondráčkové Uzavřená společnost, v epizodě Exmanželkou snadno a rychle seriálu Soukromé pasti, ve filmech Raluca, Zneužívaný, Malé velké gatě, …a bude hůř, Duše jako kaviár, Kousek nebe, v hudebním klipu Breathe Easy britské skupiny Blue a v dalších.

V roce 2009 jsem se začala věnovat pedagogické činnosti, založila jsem si dramatické studio pro děti Dětský talent, který se časem rozšířil o práci s mládeží a dospělými a transformovali jsme ho na TALENT drama studio. V té době mě víc než herectví a zpívání začala zajímat dramatická pedagogika, režírování a studium na Katedře autorské tvorby a pedagogiky. Po deseti letech, kdy se moje pedagogická činnost stabilizovala, se znovu vracím k hraní. Ale tentokrát už k autorskému herectví, které obnáší napsání vlastního textu, režii a hledání osobitého a autentického jevištního projevu.

V sezóně 2018/2019 jsem napsala, zrežírovala a zahrála si v autorském představení s živou jazzovou hudbou Cizinka v Chaloux. V sezóně 2019/2020 pokračuji dalším autorským představením, které bude mít volnou návaznost na Cizinku v Chaloux, s názvem Terezka a její divovztahový svět.

Na křtu CD Česky Milana Deutsche

Trailer Cizinka v Chaloux