Herectví, režie, zpěv

AKTUÁLNÍ PŘEDSTAVENÍ: 
Cizinka v Chaloux  
Terezka a její divovztahový svět 

V sezóně 2018/2019 jsem vytvořila autorské představení s živou jazzovou hudbou Cizinka v Chaloux. V sezóně 2019/2020 jsme uvedli s náctiletými herečkami z TALENT drama studia scénické čtení mého textu s názvem Terezka a její divovztahový svět. V roce 2016 jsem zrežírovala v rámci TALENT drama studia ve spolupráci s divadelním režisérem Jiřím Ondrou imerzivní komunitní představení Imaginárium H. Ch. Andersena, který propojoval, všechny věkové kategorie a umělce různých žánrů ve všech prostorách Vršovického divadla Mana a Husova sboru. Mezi další režijní počiny patří Alfréd a Josefína, Nesmrtelní 2095, Loutkář, Matylda a její sny.

Začínala jsem s divadlem v roce 2001 a to komorním činoherním představením Kočka na kolejích Josefa Topola, kde jsem hrála hlavní roli Évi, a to pod Divadelním studiem Neklid. Pak následovaly další role: Ela v Topolově hře Hodina lásky, Alice v Strindbergově dramatu Tanec smrti, May v Shepardově Láskou posedlí, Erpenbeckové moderním dramatu Kočky mají sedm životů, Carla v Kennedyho dětech Roberta Patricka.

Začala jsem psát texty a zpívat autorské šansony. Vytvořila jsem šansonové duo, nejdřív s pianistkou a skladatelkou Markétou Drahoňovskou a poté s pianistkou a skladatelkou Luciou Markovovou. Organizovala jsem setkávání umělců, večery šansonů a poezie, zpívala jsem šansony v rámci kabaretního pořadu Kabaret Falešná kočička.

Kromě divadelní činnosti a zpívání jsem se věnovala natáčení filmů či seriálů (The Question of God, Uzavřená společnost, Exmanželkou snadno a rychle (Soukromé pasti), Raluca, Zneužívaný, Malé velké gatě, Duše jako kaviár, Kousek nebe, Breathe Easy (Blue).

Autorský šanson Fantázia

(hudba: Lucia Markovová, text: Erika Merjavá)